رنگ درمانی - قسمت اول

رنگ درمانی

متخصصان رنگ درمانی قادرند با استفاده از لامپهای رنگی میزان مشخصی نور را روی یک نقطه از بدن متمرکز کنند و بیماری را از بین ببرند . شما هم می توانید خود را درمان کنید نخست بیماری را تشخیص دهید ، سپس رنگ موثر را بیابید و یکی از روشهای زیر را به کار گیرید.

-        لباسی به همان رنگ بپوشید .

-         غذاهایی به همان رنگ بخورید .

-        هنگام استحمام از روغن هایی به همان رنگ استفاده کنید.

-    آبهایی را که با همان رنگ شارژ شده اند بنوشید . برای این کار مقدار آبی را که نیاز دارید در یک ظرف بریزید و کاغذی به همان رنگ را درون آن بیاندازید و دو ساعت در نور طبیعی قرار دهید « گفته می شود که این کار باعث شده که خواص آن رنگ جذب آن آب نشود. » آب را نگه دارید و به طور مرتب مصرف کنید .

 

چه رنگهایی به ما کمک می کنند؟

همان گونه که توضیح دادیم هر رنگ بیماری خاصی را درمان می کند در اینجا به روش هایی که ممکن است موثر باشند اشاره می شود.

اگر می خواهید لاغر شوید ، هنگام مصرف غذا از بشقابها و رومیزی آبی رنگ استفاده کنید ، رنگ آبی اشتها را از بین می برد .

اگر مضططرب هستید یا احساس می کنید فشار عصبی برشما وارد می شود از رنگ سبز استفاده کنید رنگ سبز آرامش بخش و متعادل کننده است.

اگر با بی حالی از رختخواب بر می خیزید هنگام صبحانه ، میوه های نارنجی بخورید ، موقع استحمام از ژلها و روغن های نارنجی استفاده کنید. بدنتان را هم با حوله نارنجی خشک کنید رنگ نارنجی درمان خوبی برای بی حالی است.

اگر از کم خونی رنج می برید میوه های قرمز رنگ مانند گیلاس ، توت فرنگی و گوشت قرمز مصرف کنید . رنگ قرمز هموگلوبین را تحریک می کند ، کمبود این ماده علّت اصلی کم خونی است .

اگر احساس افسردگی می کنید رنگ زرد بپوشید ، غذاهای زرد بخورید این رنگ را در اطراف خود جستجو کنید این رنگ سطح انرژی شما را بالا می برد و مانع افسردگی می شود .

آیا دچار کم خوابی هستید ، قبل از خواب آب شارژ شده با رنگ بنفش بنوشید . رنگ بنفش آرامش دهنده است. مشکلی فکر شما را مشغول کرده است از آب نیلی استفاده کنید رنگ نیلی باعث         می شود که بهتر فکر کنید و راههای بهتری برای حل مشکل بیابید .

پورشیخ رنگ لباسی که می پوشید زاویای مختلفی از زندگی شما نشان می دهد
قرمز:شخصیتی قوی و احساساتی که از ماجراجویی خوشش می آید.  نارنجی:شخص شجاعی که هر کاری انجام می دهد و از خود اشتیاق نشان می دهد.  زرد:شخص باهوشی که مایل است مدیر و همه چیز را تحت کنترل خود در آورد.  سبز:فردی معمولی که دوست دارد زندگی اش ساده و مطمئن باشد و عاشق طبیعت است.  فیروزه ای:شخص خوش رویی است که با دیگران خوب ارتباط برقرار می کند و عاشق زندگی است آبی:فردی صادق و وفا دار که طرفدار آرامش در زندگی است.  نیلی/بنفش/ارغوانی: شخصی ممتاز و سرشناس که قدر خود را می داند و معمولا ابتکار به خرج می دهد و خلاق است. 

سیاه:فردی قابل احترام که عاشق آداب و رسوم است. او احساسات قلبی خود را می واند پنهان کند. سرخابی:فردی احساساتی که عشق خود را زود بروز می دهد.  سفید:شخص محتاط یا کسی که عاری از احساس است.  قهوه ای:فردی محکم و با ثبات که خود را وقف دوستان و خانواده اش می کند.  خاکستری:فردی متکی به خود،مستقل و البته سختگیر و منتقد نسبت به خودش.